Nauka pływania

AquaFun

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzone są w formie zabawowej celu adaptacji do środowiska wodnego. Zajęcia odbywają się w grupach z wykwalifikowanym instruktorem. W trakcie zajęć młodzi pływacy nabywają wiele umiejętności: swobodnego zachowywania się w wodzie i spokojnego reagowania na różne bodźce zewnętrzne,  otwierania oczu pod wodą, zanurzania głowy do wody, opanowanie wydechu do wody. Przy pomocy kolorowych przyborów pływackich dzieci stopniowo przepływają na plecach i na piersiach oraz skaczą na nogi. Gdy już przedszkolak swobodnie porusza się w wodzie kolejnym etapem jest nauka pływania stylem grzbietowym i kraulem oraz skoków na głowę wraz z elementami nurkowania.

Dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież

Uczestnicy kursu nauki pływania w zależności od umiejętności mają możliwość nauki na różnych poziomach zaawansowania. Na poziomie podstawowym uczymy oswojenia z wodą, aktywnego wydechu do wody, zanurzania głowy, wyporności, poślizgów na piersiach i grzbiecie oraz ruchów nóg na piersiach i grzbiecie oraz elementarnych skoków do wody. Na kolejnych poziomach nauczamy kolejno poszczególnych stylów pływackich. Opanowujemy technikę ruchów, efektywność ruchów, sposób oddychania i koordynację ruchową. Następnie zwiększamy długość przepływanych dystansów oraz zmieniamy tempo pływania dzięki temu kształtujemy wytrzymałość i kondycję pływacką. Z nowych elementów wprowadzamy kolejno naukę nawrotów do poszczególnych technik pływackich oraz naukę skoku startowego.

Dorośli

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno, jeśli jeszcze nie umiesz pływać zapraszamy na indywidualne lub grupowe lekcje nauki pływania dla dorosłych.

Pamiętaj, że pływanie jest najzdrowszym i najbardziej wszechstronnym ćwiczeniem całego organizmu. Pływanie jest dyscypliną sportu, którą może uprawiać każdy bez względu na wiek i umiejętności. Osoby systematycznie uprawiające tę dyscyplinę sportu szczycą się nie tylko dobrym zdrowiem, ale także dobrym samopoczuciem. Pływanie łączy w sobie wiele zalet: odpręża, relaksuje, pozwala spalić zbędne kalorie i modelować sylwetkę. Dodatkowym atutem umiejętności pływania jest fakt ograniczania wypadków i tym samym wzrost naszego bezpieczeństwa podczas wyjazdów nad wodę.