Basen rekreacyjny

Swoją podróż zaczynamy od płytkiego basenu (głębokość ok.30 cm) ze słoniową zjeżdżalnią, w którym tryska fontanna w kształcie jeżowca, a żółw i krabik na tle ściany z mozaikami imitującymi dno morskie czekają na zabawę z dzieciakami w każdym wieku. Temperatura wody od 30-32 stopni oraz czysta woda uzdatniana solą kuchenną stanowią idealne środowisko do oswajania z wodą nawet niemowlaki.

Dalej basen o nieregularnym kształcie w klimacie rajskiej wyspy z szumiącą rzeką i atrakcjami, które zadowolą najbardziej wybrednego amatora kąpieli. Masaże karku, kaskada, kurtyna wodna, leżanki wodne, kabiny Hayna z dyszami pod i nad wodą, a także bąbelkowa kraina prowadząca do wodnego barku , gdzie nie wychodząc z wody można wypić pyszny soczek.

Woda w basenie rekreacyjnym ma temperaturę ok.30 stopni, głębokość :1,10 m

Otoczenie basenu stanowi  plaża z kokosowymi palmami, parasolami ze słomy i leżakami , które zachęcają do chwili relaksu. Siedząc pod palmą nie trudno zauważyć mieszkańców Aquaparku - pary żywych jaszczurek, legwanów zielonych. Zwierzęta w swoim komfortowym terrarium z basenem mają warunki zbliżone do ich naturalnego środowiska. Są oswojone, ale nie wolno ich dotykać, jedzą pokarm roślinny i potrafią całymi godzinami siedzieć w bezruchu na gałęzi.

Spacerując po części rekreacyjnej warto posiedzieć w wannach wirpool z hydromasażem i najcieplejszą wodą (ok.36 stopni)

Dodatkową niewątpliwie bardzo ciekawą atrakcję stanowi zjeżdżalnia basenowa w całości umieszczona na zewnątrz o wysokości 80m, przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia. W okresie zimowym rura zjazdowa jest wyłączana z eksploatacji gdy temepratura powietrza na zewnątrz spadnie poniżej 7 stop. C.

Prawdziwą atrakcję stanowi także saunarium, schowane w zakolu basenu rekreacyjnego. Aby odwiedzić tradycyjną saunę fińską i 3 sauny parowe z aromatyczną nutą, ugwieżdżonym niebem i muzyką relaksacyjną należy podejść do czytnika i transporderem otworzyć drzwi II strefy. Automatycznie wyłączy się czas basenowy i rozpoczniecie Państwo pobyt w krainie saun.

Temperatura w saunach parowych – ok. 45 stopni, w saunie fińskiej ok. 100.